Bir rehber köpek ile seyahat edebilir miyim?

Follow

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için, rezervasyon sırasında ve uçuş saatinizden en az 48 saat önceden bizimle irtibata geçerek özel ihtiyaçlarınızı bildirmenizi talep ediyoruz.

Qatar Airways, sadece ABD kalkışlı veya ABD inişli uçuşları içeren seyahat programlarında bir rehber köpeğin yolcu kabininde ücretsiz olarak taşınmasına izin vermektedir. Diğer tüm rotalarda, rehber köpeğin yolcu kabininde taşınmasına izin verilmez, ancak uçak ambarında ücretsiz olarak taşınabilir. Diğer uçuşlarda başka herhangi bir rehber hayvanın kabinde taşınmasına izin verilmez.

ABD uçuşlarında, rehber köpek için aşağıdaki şartların yerine getirilmesi gerekir:

• Planlanan kalkış saatinden en az 48 saat önce rezervasyon ofisimiz veya çağrı merkezimize bilgi vermeli ve standart check-in saatinden bir saat önce check-in yapmalısınız

• Rezervasyon sırasında veya havaalanındaki check-in sırasında refakat eden köpeğin bir rehber köpek olduğuna ve köpeğin uçuş boyunca tuvalet ihtiyacını gidermeyeceğine ya da uçakta herhangi bir sağlık ve hijyen sorunu yaratmadan köpeğin pisliğini uygun yöntemle temizleyeceğinize dair kanıt sunmalısınız.

• Bu amaçla gerekli olan emici maddeler veya diğer malzemeleri yanınızda getirmelisiniz. Uçuştan önce köpeğe alıştırma yaptırarak ve sıvı alımını azaltarak köpeği uçuşa hazırlamalısınız.

• Köpek için kalkış ve iniş sırasında veya "emniyet kemerini bağlayın" lambası yandığında kullanılmak üzere bir emniyet kemeri kullanılmasını tavsiye ederiz

• Size manevi veya psikiyatrik destek amaçlı bir rehber köpek refakat ediyorsa, yukarıdaki şartlara ek olarak, yetkili bir ruh sağlığı uzmanından belge ibraz etmeniz gerekmektedir. Bu belge, uzmanın antetli kağıdı üzerine düzenlenmiş ve imzalanmış olmalı ve planlanan uçuş tarihinden 1 yıldan daha eski olmamalıdır.

• Rehber köpeğiniz kendi koltuğunuza uygun biçimde yerleşemiyorsa, uçakta boş yer varsa size başka bir koltuk tahsis edilecektir. Ancak, rehber köpek koridor veya acil çıkış alanını engelleyecek biçimde ya da yanınızda oturan yolcunun bacak koyma alanını etkileyecek biçimde yerleştirilemez.

Have more questions? Submit a request
Powered by Zendesk